wtorek, 24 maja 2016

Trwałe płoty z drewna

Długowieczne płoty z drewna

Nieadekwatnie konserwowane ogrodzenia z drewna w mgnieniu oka się destruują i mogą ostatecznie zgubić swój pierwotny czar oraz własności. Decydując się na używanie drzewa na ogrodzenie powinno się poznać typy konserwacji i konserwacji takiego ogrodzenia. Tylko wówczas zdołamy upajać się jego pięknem przez wiele lat.

Wszelkie prace konserwujące płot z drzewa powinno się zacząć od dokładnego oraz dokładnego przygotowania materiału na ogrodzenie, albowiem od tego zależy wynik końcowy własnych robót. Przed użyciem produktów do osłony oraz dekoracji sztachet z drewna istotne jest oszacowanie, czy drzewo jest czyste, suche oraz czy nie nosi symptomów biokorozji. Wówczas po zwieńczeniu obróbki drewna na płot możemy przejść do aplikacji amalgamatów konserwujących.

Pielęgnację, głównie w przypadku ascetycznego drzewa ogrodzeniowego, winnyśmy zacząć od naniesienia 1-2 warstw achromatycznego impregnatu fachowego, który zabezpiecza drewno ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną oraz robakami. Kiedy ochronimy już nasze płot przed rozwojem biokorozji, należy nanieść kolejne amalgamaty, które ochronią je przed wyznacznikami atmosferycznymi- wodą i promieniowaniem UV. Jeżeli pragniemy utrzymać naturalny odcień drewna naszego płotu, winniśmy użyć bezbarwny lakier do przeznaczeń zewnętrznych. Jeśli natomiast zależy nam na nadaniu naszemu ogrodzeniu wskazanego pigmentu, winnyśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący względnie lakierobejcę.

W pierwszym wypadku środek konserwujący wsiąknie w drewno, zabezpieczy ogrodzenie od wewnątrz, lecz nie utworzy na jego nawierzchni osłonowego filmu. Zabezpieczone w ten sposób płot zostanie matowe i przyjemne w dotyku. Jeżeli zależy nam na doskonalszej i trwalszej asekuracji płotu, winniśmy zastosować lakierobejcę. Lakierobejca wykreuje na nawierzchni malowanego płotu lakierowy film, jaki skuteczniej niż w przypadku impregnatu asekuruje płot przed ujemnym działaniem warunków atmosferycznych.

Jak widać aby płoty z drewna były trwałe trzeba przeznaczyć im mnóstwo uwagi oraz troski.

Kompletnie inaczej jest w wypadku płotów wykonanych z plastiku. Ów gatunek ogrodzeń jest w pełni odporny na warunki atmosferyczne przez co nie wymaga konserwacji. Ogrodzenia PCV nie podlegają także biokorozji wobec tego służą swoim posiadaczom przez wiele lat.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza